Využití menstruačních kalhotek pro dívky a ženy s postižením

menstruační kalhotky snuggsMožná už jste o nich slyšeli. Menstruační kalhotky Snuggs si získávají na popularitě. Když jsem jejich existenci zaznamenala, tušila jsem, že by to mohlo být pro moji dceru lepší řešení než menstruační vložky. Nejdřív jsem ale pořídila pár kusů pro sebe na vyzkoušení. Zjistila jsem, že opravdu fungují a dá se na ně spolehnout. Materiál je příjemný, zpracování kvalitní a poberou toho opravdu hodně. Tabulka velikostí sedí na uvedené rozměry, takže když se poctivě změříte krejčovským metrem, budou vám akorát. V tomto článku bych se ale chtěla ale zaměřit na jejich použití pro dívky a ženy s postižením, protože některé věci vyplynou na povrch až po určitém čase jejich používání. 

Dcera má mentální postižení, je chodící a toaletu zvládá sama. Při menstruaci má ale problém s použitím klasických vložek – nezvládá si je nandat, pokud se vložka posune nebo odchlípne, ani si toho nevšimne a neumí to upravit. Tato starost s kalhotkami úplně odpadá, protože kalhotky velmi dobře padnou a savá vložka je jejich pevnou součástí, takže sedí na svém místě a nikam se neposouvá. Nový noční model má navíc savou vložku vyvýšenou až do pasu, z přední i zadní strany, takže odpadá znečištění lůžkovin v noci – super věc.

Překvapilo mě, že není skoro vůbec vidět, že se jedná o menstruační kalhotky a že tam vůbec něco jako vložka je. Několik pečujících osob, které dceru doprovázeli na WC, si toho vůbec nevšimlo. To je určitě fajn a přispívá to k zachování intimity postižené osoby, ale zase se stěží poznává síla menstruace a také se špatně odhaduje čas, kdy je třeba kalhotky vyměnit za čisté.

Použití kalhotek na doma se nám velmi osvědčilo. Ve škole se naopak ukázalo jako nepraktické, protože pokud má dcera silnou menstruaci a je třeba ji dát během vyučování kalhotky nové, je složité pro paní učitelky ve škole dceru převlékat. Stejně tak bude asi nepraktické převlékat si kalhotky pro slečny nebo dámy, které sedí na vozíku. Zde bude asi jednodušší využití klasických vložek. Nebo je možné do kalhotek Snuggs dát vložku, tu následně po použití vyjmout a nechat pouze kalhotky. Naopak na slabou menstruaci jsou zase fajn kalhotky, protože vydrží půl dne bez problémů a není třeba řešit žádné vložky.

savá vrstva menstruačních kalhotek Co se týká střihu – jsou k dispozici dva – nám se osvědčily kalhotky klasického střihu se středně vysokým pasem, ty vysoké mi přijdou už hodně vysoké. Co se týká savosti, k dispozici jsou opět 2 druhy – 2 kapky pro slabou a střední a 3 pro silnější menstruaci. Ale ta savá vrstva je tenká i u verze pro silnou menstruaci, takže já jsem pak volila už jen tyto.

Také jsem byla ráda, když jsem si je vyzkoušela a zjistila, že je opravdu chci používat a bude se mi hodit více kusů, že u první objednávky byl slevový kód na další nákup. Pořizovací cena je totiž vyšší (ale zase dlouho vydrží).

pokyny k praní a údržbě kalhotekPokud zvažujete zakoupení kalhotek, je nutné zmínit, že s kalhotkami je trochu práce. Je třeba je po použití vypláchnout, nejlépe pod sprchou proudem studené vody a vyprat. Nebo jich následně více kusů hodit do pračky (klidně i s ostatním prádlem).

Na závěr už lze jen dodat, že jsou ekologickou volbou. Doufám, že vám moje postřehy přijdou vhod a pokud budete mít nějaké další, prosím podělte se o ně, ráda je do článku zahrnu.

 

– ms –

Sdílet