Boty pro spastické dítě?

Celorozepínací boty značky BILLY FootwearRáda bych se s vámi podělila o tip na celorozepínací boty vhodné hlavně pro spastické děti. Věřím, že každý, kdo se někdy snažil obout spastické dítě, tuto vychytávku jistě ocení.

Je to tak jednoduché, až se divím, že na tuto možnost nepřišel nikdo dříve ☺. Bota se pomocí zipu, který vede okolo boty přes špičku, rozepne. Tím se celá horní část dá odklopit a bota se tak úplně otevře. Ideálně se tak i kontroluje, jestli už bota není malá. 

Tento „vynález“ pochází z Ameriky, kde boty vyrábí společnost BILLY Footwear. Na začátku byla nehoda jednoho ze zakladatelů značky, který zůstal po pádu z výšky ochrnutý od hrudníku dolů a přestože se naučil různé triky pro snazší oblékání, ani po čase se mu nepodařilo objevit boty, které by se mu líbily a zároveň by je dokázal sám obout.

Nyní už je možné boty objednat v České republice. Já je objednávala na www.zipky.cz. Vybírat můžete jak pro děti, tak pro dospělé a kromě toho, že jsou opravdu praktické, jsou i moc hezké.

Celorozepínací boty značky BILLY Footwear rozepnuté

– jš –

Sdílet