Vyhřívané oblečení do chladného počasí

Se synem, který má kombinované postižení a je na vozíku, trávíme dost času na fotbalových stadionech a je jedno, jestli je léto, vánice a pod nulou nebo déšť. Čím je syn starší, tím hůř se nabaluje do vrstev oblečení, aby nezmrzl. Přemýšlela jsem, co s tím… A vymyslela, i když ne zrovna levně.

Již dřív jsem zaslechla o vyhřívaném oblečení a tak jsem googlila a zahrála si na Ježíška, kdy jsem Dominikovi koupila vyhřívanou vestu (tu jsem vzala i sobě:)), vyhřívané rukavice a bezdrátové vložky do bot.

Vyhřívaná vesta

černá vesta se stříbrnou podšívkou

U té jsem začala, ale šetřila, a poučila se… Tuším, že 3 vesty mě vyšly na 900,-Kč. Jednalo se o překupníky nejspíš z Aliexpresu a bylo třeba k nim dokoupit powerbanky. Kupovala jsem 10000 mAh, což na 3-4h stačí. Vesta jde nastavit na 3 stupně výhřevnosti a teda moc příjemné, ale jedna vesta začala zlobit už po 2 měsících a druhá si dělá už taky, co chce. Nicméně už jsem věděla, že na kvalitě člověk neušetří, a příští nákup už budu dělat zde v Čechách.

Vyhřívané rukavice

černé palcové rukavice

Rukavice jsem kupovala už na inSPORTline.cz za 2650,-Kč. V balení jsou i nabíjecí baterie. Musela jsem koupit palčáky, které jsou dražší než klasické prstové rukavice, ale pro syna praktičtější. Sáhla jsem po velikosti XS. Pokud je uvnitř rukavic již zasunuta baterie, nandavají se na spastické ruce hůř, ale jinak je v pohodě můžu mít i já a to mám běžnou dámskou ruku. Jsou skvělé a chválí je každý, kdo je vyzkouší, takže můžu jen doporučit. Ani po roce této investice nelituji. Možná mě maximálně naštve Dominikova tvrdohlavost, když rukavice odmítá z principu, který mi není znám.

Vyhřívané bezdrátové vložky do bot

Nákup jsem provedla na bezdoteku.cz za necelé 3000,-Kč. Nejdůležitější pro mě bylo, aby neměly žádné dráty a přídavné powerbanky. Vložky jdou lehce vložit do bot u nás známých jako Zipky. Velkou výhodou je, že vložky zapnu dálkovým ovladačem a ani se nemusím syna doprošovat, jestli teplo chce nebo ne. Jak říkávaly naše babičky, nejdůležitější je mít nohy v teple. Vložky mají také tři stupně vyhřívání. Co neshledávám úplně praktické, je schovaná dioda o zapnutí a stupni vyhřívání uvnitř u vstupu pro nabíjecí kabel pod krytkou. Když si nejsem jistá, jestli vyhřívají, musím sundat Domčovi botu a zkontrolovat. Také není žádná možnost zjistit, nakolik jsou ještě nabité. Ale zas se musím opakovat, nelituji, moc mi pomohly, protože už nemusím řešit, jestli seženu teplé boty, co by se mi i líbily, a prostě jen v klasických botách vyměním vložky za vyhřívané a jen si hlídám, aby byly nabité a tudíž splnily, co od nich očekávám.

žluto červené vložky do bot a ovladač
vyhřívané vložky do bot vložené do tmavomodrých celorozepínacích bot Zipek

Nikola

Sdílet